Venujte 2 % z daní

Milí priaznivci jogy,

je tu opäť obdobie, kedy môžete venovať 2 % z daní pre OZ SATJAJOGA

Príspevky sa použijú na činnosť spojenú s organizovaním podujatí na zlepšenie životného štýlu, na výchovu k pozitívnemu mysleniu a konaniu voči sebe, svojmu okoliu a hlavne k prírode. Podporujeme aj činnosť inštruktorov jogy.

O našich aktivitách pravidelne informujeme na stránkach: http://www.satjajoga.org

V prílohe je platné tlačivo VYHLASENIE na poukázanie 2% z dane.

1. Postup pre poukazovanie 2% z daní pre zamestnancov, ktorým daňové priznanie zhotoví zamestnávateľ:

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo „Potvrdenie o zaplatení dane“ najneskôr do 15.2. 2021. Poukázanie 2% je možné len v tom prípade, ak nedoplatok dane podľa ročného zúčtovania dane z príjmov fyzických osôb  za rok 2020 vykonaného zamestnávateľom, je v plnom rozsahu vyrovnaný najneskôr zo mzdy za mesiac marec 2021.

Potvrdenie o zaplatení dane“ spolu s vyplneným tlačivom „Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane“, doručte najneskôr do 30. 4. 2021 na daňový úrad podľa Vášho bydliska (adresy daňových úradov sú na internetovej stránke  http://www.drsr.sk ) alebo s predstihom (do 25.4.2021) doručte členovi  OZ Satjajoga, aby mohli byť včas hromadne zaslané na príslušný daňový úrad najneskôr do 30. 4. 2021.

2. Postup pre poukazovanie 2% z daní pre fyzické osoby, ktoré si sami podávajú daňové priznanie:

Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby. V Daňovom priznaní k dani z príjmov pre  fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech prijímateľa.

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania najneskôr do 31.3.2021 na príslušný daňový úrad podľa miesta bydliska (adresy daňových úradov sú na internetovej stránke  http://www.drsr.sk ).

3. Posledný termín na podanie daňového priznania pre právnické osoby je 31.3.2021. Ak chce právnická osoba poukázať 2% z dane, termín na podanie daňového priznania je zároveň aj posledným termínom na darovanie financií vo výške 0,5%. Ak právnická osoba nedaruje 0,5%, tak môže poukázať iba 1,5% z dane.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s